Hırsız Erdoğan Algısından, Katil Erdoğan Algısına…

[Ortalama Okuma süresi :3 dakika 55 saniye]

Yeni seçim, yeni slogan ve yeni strateji demek. Eski seçimin sloganı hırsız Erdoğan, Diktatör Erdoğan seni başkan yaptırmayacağızdı ve 3 yıldır yapılan algı çalışması bu yönde idi.

Peki Neden diktatör demeyi tercih ettiler 8 milyon genç seçmen var (24 yaşın altında) bunları yaklaşık 6 milyonu ilk defa oy kullanacak seçmenlerdi ve gençler alabildiğine özgürlük isterlerdi o yüzden Recep Tayyip Erdoğanın çirkin ve diktatör suratı gösterilmeliydi gençlere plan belliydi Taksimde toplanılacak özgürce yaşanacak ve diktatöre karşı durulacaktı Paralel Kahraman Polislerde bu eylemleri alabildiğince orantısız güç kullanarak ve verebilinecek en fazla zararı vererek bastıracaklardı. Plan tamda istendiği gibi işledi. Kahraman polisimiz ve yeni bir diktatörümüz olmuştu.

Yetmezdi yırtınsalarda eskisi gibi deviremedikleri bir ekonomi duruyordu karşılarında hani o anayasa kitapçığı fırlatmayla yüzde bilmem kaç devalüasyon olan bir ekonomi yoktu. Peki böyle sağlam bir ekonominin inşasında hükümetin başında olan bir insanı ekonomi yönünden vurmak nasıl mümkün olabilirdi. Senaryo hazırlandı 17 – 25 aralık oynandı tesadüfe bakınki sırf partiyi “Ayakkabı Kutusu Partisi” diye lekeleyebilmek için paralar Ayakkabı Kutularında taşınıyordu. Yeni tezgahın adı belliydi “HIRSIZ” Erdoğan TÜRGEV’e %10’lar herbir yandan karadenizin samimi konuşmalarının esnetilebileceği her yandan çekilerek kasetler üretildi bu tezgahta tamamdı yeni bir hırsızımız olmuştu.

Şimdi yeni bir seçim olacak Diktatör, Hırsız ve Başkan Yaptırılmayacak bir Erdoğan bu seçimde yetmeyecekti Bu Erdoğan daha ne olabilirdi ki? Katil Erdoğan, ülkeyi savaşa sokan ülkeyi kaosa iten bir KATİL figürü üretilmeliydi? Ayrıca savaş olmayan bir yerde Barış Elçisi Selocan nasıl olabilirdi yani analar ağlamalı evlatlar toprağın altına girmeliydi. Öyle ya KATİL Erdoğan ve BARIŞ KELEBEĞİ SELOCAN resmedilmeliydi.

Sahneye Paralelin Zehiriyle daha zehirli hale gelmiş ve Paralelin komutası altında olan PKK eline verilen metinleri okuyor vur denilen yerlerde adam vuruyordu 80 vekile sahip HDP, 80 vekile sahip MHP’yi daha da fazla oy aldırtabilmek için uğraşıyor ve 80 plaka kodlu Osmaniye’den seçilmiş şehitler geliyordu. MHP’de HDP’nin bu jestini karşılıksız bırakmıyor ve Karayılan’ın 18 Temmuzda “AKParti – MHP hükümeti bir savaş hükümeti olur ve kurulmamalıdır” şeklinde söylediği sözü yerde bırakmıyor ve aynıyla uyguluyordu. Bu senaryo olayların kronolojik sırası içerisinde uyum arzetmektedir. Seçim sonrası PKK eylemleri ve sürecin aktörlerinin dediklerini aşağıdaki grafikte görebilirsiniz.

 

SecimdenSonra

 

Bu grafiği inceledikten sonra lütfen kendinize şu soruları sorun.

  • Hergün şehit haberi gelinen bir ortamın oluşması durumunda AK Parti oy mu kazanır yoksa kayıp mı eder?
  • Ateşkesi bitiren olay nedir, hangi taraf bunu ilan etmiştir?
  • 11 temmuzda Ateşkes bitmiştir sözünü söyleyen KCK Eşbaşkanı Tayyibin adamı mıdır?
  • Silahlanın, Tünel kazın diyen Cemil Bayık Tayyiple bir anlaşma mı yapmıştır?
  •  2 polisi şehit ettiğini PKK kabul etmiş midir?
  • Türk Silahlı Kuvvetlerin operasyonları bu olaylardan sonra mı olmuştur?
  • Demirtaş’ın PKK’ya AMA’sız silah bırakma çağrılarından sonra ortamın durulması PKK’nın eylemsizlik kararı alması Erdoğan’ın itibarını mı artırır?

Verdiğiniz cevaplar size KATİL Erdoğan dedirtiyorsa sorun yok zaten amaçlanan oydu ama Seçimde 1 kaç puan daha alabilmek ve AK Partiyi biraz daha güçsüz hale getirebilmek için ülkeyi kaosa sokan, vatan evlatlarının şehit olmasına sebep olan, etrafında savaş olurken ülkenin uluslarası arenada elini güçsüzleştiren hükümetsiz kalmasını sağlayan bu ÇATI ya da BLOK vatanını seven herkesden bir cevabı hak etmiyor mu?

 

 

 

 

Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir