OYUNU DEĞİŞTİR!

[Ortalama Okuma süresi :4 dakika 20 saniye]

Mesele, sadece iki polisimizin evlerinde uykularındayken haince enselerinden kurşunlanarak öldürülmeleri değil kardeşim.

Mesele, senelerdir “Çözüm Süreci” ile devletin halkını kucaklamaya kalkışmasının karşısında duran ve devamlı kendini hatırlatan ve bu acılı günlerin acı kayıpların ülkemizde yeşeren umutlar için kalplere gömülmesine müsade etmeyen, Silahtan beslendiği için Silahı bıraktırmayan, Kürdün çaresizliğinden, yoksulluğundan beslendiği için o toprakların bereketlenmesi için yapılan barajların inşasında kullanılan araçları yakan, güvenlik güçlerine saldıran, Kürdün ezilmişliğinden beslendiği için çözüm sürecinde Kürt vatandaşlarımıza sunulan imkanların oralara ulaşmasına imkan tanımayan bir silahlı terör ve ihanet örgütüdür.

Bu örgüt “Bölgenin Normalleşmesini” istemez zira bu bindiği dalı kesmek olur. PKK, bölgedeki kaostan, kandan, terörden, korkudan beslenmektedir. Bu sebeple istemez düzen kurulsun, istemez kan yerine huzur olsun, istemez korku yere neşe gelsin bu coğrafyaya.

Türkiye Cumhuriyeti içerisinde bölgede huzur, mutluluk ve düzeni istemeyen başka unsurlar da var elbette. Bu bölgedeki kaotik ortamda  kaçak gelirlerini, uyuşturucu gelirlerini, akaryakıt gelirlerini PKK ile paylaşan Türkiye’deki uzantıları “Paralel Devlet” de istemez. Bu sebeple, Çözüm sürecinin başından beri bu sürece karşıdır : “Oslo’yu sızdırır”, “Hakan Fidan’a komplo kurar”, “17 – 25 aralıkta bu süreç için Baldıran zehri içmeye razı olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı bir darbe girişiminde bulunur”, “KPSS sorularını çalıp insanların emeklerini çalarken yani kendileri hırsızın büyüğüyken AK Partililere Hırsız diyebilecek yüzü de kendilerinde bulmuşlardır.” “Hatta bu algı operasyonu ve yüzsüzlükte yetmemiş, heryerde adam kayırmayla adamlarını devletin kılcallarında önemli makamlara koymayı hak sayarken, hukuk öldü de diyebilmiştir bunlar.”, “bu paralel örgüt, kendileri binlerce insanı aldatmış ve bu insanların paralarını ve hayatlarını çalmışken kendi yere batası cemiyetlerinin çıkarları için faili meçhullerde bulunmuşken  yine Sayın Erdoğan’a katil diyebilmiştir”

Çözüm süreci denilen ve Devletin Şefkatli yüzünü Kürt topraklarında göstermeye çalıştığı süreçte PKK neler yapmış 2013, 2014 ve 2015 yıllarına göre aşağıda verilmektedir. PKK bölgede huzuru düzeni ve hizmeti istemediğini her fırsatta göstermiş ve kendini hiç unutturmamıştır. Halbuki bu topraklar silahsız olarak 30 yıl yaşamadan bu terör illeti bitmeyecek ve canlarımızı kaybetmeye devam edeceğimiz de bir vakıadır.

HDPkk-2013

 

HDPkk-2014-1024HDPkk-2015-1024

Buna ek olarak PKK, kendisinden nefret ettiğini ifade ettiği ve Paralel örgütünde güya nefret ettiği senelerdir birbirinden nefret edermiş rolü yaparak çıkar ilişkisini sürdüren (Zıtların birliği) ve bölgedeki kandan beslenen bu iki ihanet çetesi beraber hareket etmektedir. Bu sebeple PKK her zamankinden daha tehlikelidir artık zira paralelin istihbarat desteğiyle çalışmaktadır.

Devlet bünyesindeki Paralel unsurları temizlemeden herhangi bir müsadeleye girmemelidir bu çok tehlikeli sonuçlara yol açacaktır. Şu sıralar bu kuklaların kuklacılarının şu zamanki devletinin sözcüsü: “Türkiye, Suriye’de daha aktif olmalıdır.” şeklinde beyanatta bulunarak Türkiye ile ilgili niyetlerini izhar etti. Yani Türkiye’den beklenen rol “ABD Postalının” değmeden bölgenin sömürülebilmesi için Türkiye’nin evlatlarının bu savaşta kullanılması şeklindedir ve bu süreçte PKK ve Paralel örgüt Türkiye’yi mengene gibi sıkıştırarak bu amaca hizmet etmektedir.

Kardeşim oyunlardan oyun beğenme, bu OYUNU Değiştir. Güçlü bir meclis gerekli ve güçlü bir hükümet kurulabilmeli. Bu süreçte korkak davranan elini taşın altına koymamak için 1000 takla atanlarla bu ihanete ortak olanlardan hesap sor!

Bir araştırma şirketinin yöneticisi Kürtlerin, %18 -19 oy potansiyeline sahip olduğunu söylediğinde aklıma şu soru geldi “O zaman biz bu masayı %7 – 8’lik (O da silah zoruyla) Kürt halkının yarısını bile temsil etmeyen Terör örgütünü arkasına almış bir parti ve kesimle kurduk ki?” Kürt halkının temsilcileri yine kürt halkınca seçilmeli ve büyük bir çoğunluğunu kapsayan ve teröre kesin ve kesin kez hayır diyenlerle yeniden bir çözüm süreci yürütülmeye devam edilmeli ve bu esnada da Terörist PKK ve yandaşlarıyla da savaş sürmeli ancak o zaman Kürt halkı ile Türk halkı arasında istenen huzur sağlanabilir.

 

Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir