1 Kasım Seçimleri ve Akordiyon Etkisi

 

Trafikte trafik ışıklarında kırmızı ışıkta durup yeşilin yanmasıyla araçların arasındaki mesafenin açılması olayına “akordiyon etkisi” denir.Trafik yoğunluğunda da bunu gözlemek mümkündür. Cemaat bunu HDP’ye verdiği emanet oylarda kullanması esasında akordiyon etkisinin sıkışmış bir siyasi ortamda da gerçekleştiğini bu seçimlerde görmüş olduk.

Cemaat bunu bir oyun olarak yaptı ters bir akordiyon etkisi oluşturarak HDP’yi barajın altına atmaya çalışması olarak gerçekleştirdi.

Ama genel seçim sonuçlarınd ise bu akordiyon etkisinin doğal bir vaka olduğunu bize gösterdi. Yani sıkışan bir siyasi ortam sonucunda yeşil ışığın yanmasıyla AK Parti (yani öndeki parti) anlık olarak farkı açtı. Bunu iyi değerlendirmesi gerek…

İnşallah seçimler ülkemize hayırlı olur, inşallah kötü beyinlerin planladığı anti akordiyon etkisi üzerine bir iç savaş ve darbe hazırlama planı tutmaz. İnşallah HDP bize kürt sorununun mecliste siyasi yollarla çözülebileceğini gösterir ve inşallah diğer partilerde tay tay yürümeye çalışan kürt sorununu siyasetle çözmeye çalışan bu partiyi bünyeye kabul ederek sisteme entegre etmeye katkı sağlarlar.

ve OYUNU DEĞİŞTİRMİŞ oluruz…

Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir