Büyük Resmin, Küçük Ölüleri

Ağustos 2013 Beyaz Saray…

Ekonomistler Rusya’ya ve dünyaya yapılacak ekonomik operasyonun planını tamamlamış ve ABD başkanına sunuyorlardı.

-… Efendim önümüzdeki aydan itibaren ekonomik operasyonumuzun 2. kısmına geçiyoruz, bildiğiniz üzere FED üzerinden devlet tahvilleri alımını azaltacağız böylelikle rehavet içindeki dünya ekonomilerini sarsacak ve sonrasında orta doğudaki müttefiklerimizi kullanarak olarak  petrol fiyatlarını çok hızlı bir şekilde aşağı çekeceğiz.

-Bu plan yüce konseyde görüşülen plan değil mi?

-Evet efendim.

-Tamam o zaman anlatmana gerek yok. Gerekli işlemler listesini, ilgili birimlerimize iletin.

-Ukrayna, Romanya ve Macaristan operasyonları nasıl gidiyor?

-İlerleme devam etmekte efendim…

 

2014 Kasım Murabba Sarayı, Riyad…

Salman: İki önceliğin olacak oğlum.

1- Ülkemizi tehlikeye atmayacak ve Sünni önderliği imajımızı destekleyecek küçük çapta savaşlar hep sürdürülmeli. Bu savaşlar hiçbir zaman ABD planlarına ters düşmemeli. Malum bölgede bir bahardır gidiyor bu baharın bize gelmesini ancak böyle öteleyebiliriz.

2- Askeriyenin komuta kademesini kendine bağlı olan elemanlar olmalı. Biliyorsun kraliyet ailemizde zeminler kaypak bu sebeple ordu en önemli güç olacak. Seni tepki çekmemek için ikinci sıradaki taht adayı yapacağım ama bunu korumak sana bağlı.

Mohammad bin Salman Al Saud: Baba bu çok tehlikeli olur şimdiye kadar benim kadar genç bir kral oturmadı o koltuğa bu hareket ülkemizin geleceği için de çok riskli gibi.

– Şimdiye kadar hep ABD’nin yaşlı köleleri olarak yönettik bu ülkeyi biz. Bir de bunu denemenin zamanı geldi bence. İran’la olan yıllardır süren bozuk ilişkilerimiz artık ayyuka çıktı. Aslında ayyuka çıkan birşey de yok ama ABD ve Rusya arasındaki horoz döğüşünün (Vekalet Savaşı) yeni horozları biz olacağız gibi yani bu sürecin sonunda pek yakında sıcak savaş mukadder gözüküyor. Bu savaşta savaş tecrübesi olan genç bir prens ülkemizin başında olmalı. Muhammed Bin Nayef’e dikkat et beni zamanından önce yollamasın :))

2015 Haziran Kandil…

John Doe: TC’ye saldırıları başlatacaksınız her ilde saldırı olmalı.

Murat Karayılan: TC üstümüze hiç olmadığı kadar güçlü şekilde gelecektir.

John Doe: Onları kafanıza takmayın siz ateşi yakın sonra komuta kademesi olarak PYD komuta merkezine geçin. PYD’ye dokunmaya cesaret edemezler. Sınırlarını biz çizdik onların.

Murat Karayılan: Bu seçim zamanı böyle bir savaşa girerse AKP mutlaka bizlerden birini yakalamak isteyecektir bu seçimde terör ortamından tek kazançlı çıkma ihtimali bu. Aksi takdirde yıkılır hükümetleri. Bizi teslim etmeyeceksiniz değil mi?

John Doe: Suriye’ye girerse TSK ancak teslim ederiz :))) Korkmayın TSK komuta kademesi bunun için de BM yada NATO harekatını şart koştu o şartların sağlanması da mümkün değil.

 

2015 Eylül IŞİD Komuta Merkezi…

Aynı John Doe: Türkiye, Rusya, Fransa, Katar, Suudi Arabistan, Almanya, İngiltere,Birleşik Arap Emirlikleri ve ürdün’de intihar saldırıları düzenlenecek. Hedefler ve planlar size verdiğim dosyada var. En iyi adamlarınızı seçin bu işler için. Suudi Arabistan saldırısı önemli bunun için İran’lı bir eleman seçilmeli ve bu kişi saldırıdan önce mutlaka kameralara göstermeli kendini unutma.

Bağdadi: Emredersiniz efendim.

 

2015 Mayıs Pentagon…

-…Türkiye’yi Suriye içine aktif olarak sokabilmek için tek yol Kürtleri bölgede en önemli güç haline getirmek.

-2007’den beri bunu yapmaya çalışıyoruz zaten. Ama bir türlü Türkiye’yi savaşa dahil edemedik. Onları Suriye’ye sokmadıkça bölgedeki savaşı çıkarlarımıza uygun olarak yönetemeyeceğiz.

– PKK saldırmalı, seçimlerden önce bizsiz iktidar olunamayacağını yerel iktidara tekrar hatırlatmalı ve bu arada PYD ile işbirliğimizi güçlendirmeliyiz.

-Rakka’ya kürtlerle saldırmaktan mı bahsediyorsun?

-Evet, neden olmasın?

2015 Ağustos Kremlin...

Medvedev: Efendim, ekonomik savaşı sahaya taşımazsak çıkış gözükmüyor bu devalüasyonlar ve ekonomik darboğazlardan.

Putin: IŞİD’i İran’a sokmak mı, Irak üzerinden önce Kuveyt’e sonra Suudi Arabistan’a saldırtmak mı yoksa Suriye’de güneye doğru sürdükten sonra Irak üzerinden Suudi Arabistan’a saldırtmak mı ya da İran’la Suudi Arabistan savaşı mı, ekonomik olarak bizim açımızdan daha önemli etkiyi yaratır sence?

Medvedev: Önce Suudi Arabistan’daki taht kavgasını köpürtmek ve sonrasında tahta daha şahin yapıdaki Selman’ın oğlunu getirmemiz bu hamlelerden önce yapmamız gereken şey bence. Sonrasında karar veririz ama bence gerekli olan İran Suudi Arabistan arasında bir savaş. Adamlara petrol arzını azalttıramadık bir türlü.

Putin: Netenyahu ile görüştüm. Suriye’deki karışıklığın kendine uzanmasından endişe duyuyor. Ben güvence verdim sürece aktif olarak dahil olacağımızı ve buradaki diğer müttefikleri ile görüşerek Türkiye’deki Askeri unsurlarını (Almanya ve ABD’nin Patriotları) çekerlerse iyi olacağını iletmelerini söyledim. Zira yanlışlıkla bombalarım Türkiye’nin güney sınırına da düşebilir. Sonra bu Patriotlar ne işe yarar demesin müttefikleri.

Medvedev: İyi düşünmüşsünüz efendim.

Putin: Anketlerde bana olan destek 87’den 80’lere gerilemiş bu 2016 Marttaki Duma seçimini etkilemesin? Bu hamleler yeterli gelmezse aklına gelen diğer fikirleri benimle paylaşabilirsin.

Medvedev: Emredersiniz Efendim.

 

Küçük Ölüler:

ABD Afganistan’da yanlışlıkla hastane bombaladı 22 kişi öldü.

Suudiler Yemen’de yanlışlıkla düğün evi bombaladı en az 131 ölü.

Suriye’de haftada ortalama 90 civarı hava saldırısı (Rusya gelmeden önceki rakam İngiltere, Fransa, Suudi Arabistan, Katar, Türkiye, ABD bombalayıp duruyor) günahsız sivil ölü sayısı belirsiz

ABD’de üniversite’de silahlı saldırı 13 ölü (Rutin hale geldi artık bunlar dedi Obama) ama daha Rutin’i görmediğini Suriye’ye bakarak söyleyebilirim.

Türkiye’de imza atar gibi Siyah giyinmiş, Sakallı ben IŞİD militanıyım diye bağıran kişiler tarafından (!) canlı bomba eylemi en az 97 canımızı yitirdik…

Bunlar sadece son 15 – 20 günde benim dikkatimi çeken birkaç olayın küçük ölüleri. Nerelerde bu ölümler rutin hale geldiyse oralarda devam etmekte zaten ölüm kanıksadığımızdan algımızın seçiciliğinde bile kendilerine yer bulamıyorlar.

Bu hikayedeki ölüler hariç bütün isim kurum ve devletler kurgudan ibarettir….

İnsan olmadıktan sonra bütün diğer şeyler, devlet, şirket, taht, kurum vb. sadece kurgu olmaz mı?

Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir