Alayına Gider: Ahmet Hakan

[Tahmini Okuma Süresi: 6 Dk.]

Ahmet Hakan 1 Ekim 00:35’te saldırıya uğradı. Bu olayın olağan şüphelileri kim:

  • 1- Hükümet / Saray Gladyosu (Osmanlı Ocakları bıdı bıdı)
  • 2- Cem Uzan
  • 3- Paralel Polisler
  • 4- Turkuaz Yayın Grubu (Cem Küçük vb.)
  • 5-Aydın Doğan

Bunlar sadece iç mihraklar (gerçi bunların dış tasma tutucuları olmasa bunlar ..larını bile kaldıramazlar ya bu anlamda mihrak kelimesi ironik oldu.)

1- Hükümet ya da ne demekse o saray gladyosu bu olayı yapsa ne kazanır? Artık olayları kim ne kazanır bu işten diye sorarak değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum zira kimin eli kimin cebinde belli değil. Ne kazanır Ahmet Hakan 5 – 7 gün yazı yazmaz (daha fazla yazmadan durabileceğine inanmıyorum işgöremezlik raporu ne kadar uzun olursa olsun) Bu 5 – 7 gün içinde o etki alanındaki zaten hükümet karşısında bulunan saflar o yazmayınca gevşeyebilir(?) Ya da şöyle düşünelim aslında o saflar daha da sıkılaşabilir de çünkü A. Boynukalın önderliğinde AK parti ile organik bağı olan zevatın Hürriyeti taşlamışlığı var yani en olağan şüpheli bu güruha göre gladyo.

2- Cem Uzan olayın yaşandığı günün öncesi (sadece 12 saat öncesi) Ahmet Hakan Cem Uzan’a posta koymuş hatta onu Champs Elysees’e kadar twitter’da kovalamıştı ve galiz küfürler savurmayı da ihmal etmemişti.

ah

Evet 12 saat sonra Ahmet Hakan’ın kemiklerini Cem Uzan kırdırmış olsa hem kinini alır, hem lafla değil icraatla bu işler demiş olur, hem biz daha ölmedik der hem de zaten şu aralar havuz medyasında AK Parti ile ortak düşmanı Aydın Doğan’a mesaj vermiş olur buna ek olarak bu mesajı SMS ücreti olmadan göndermiş olur. Bunun karşılığında Cem Uzan zaten kaçak olduğu için kaybedecek pek birşeyi de yok.

3- Ahmet Hakan http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/ahmet-hakan_131/yeter-artik_30164393 buradaki yazısında ve daha önceki bir yazısında (24 Eylül ve 26 Eylülde yazdığı yazılarda) ısrarla ve gönülden iman ederek “Paralel Yapı Türkiye’nin en büyük Sorunu” demişti.

ah-3

ah-2

Bu söze tahammül edemeyen Paralel yapının şu aralar depresif bir ruh halinde olan emniyet teşkilatındaki operasyonel ekibi uleyn sen misin bunu diyen deyip 2-3 çulsuza 3-5 kuruş para verip gidip şu adamı dövün yakalanınca da bizi Gladyo gönderdi bize 100 bin verdi deyin diyerek ilk aşaması için 100 bin TL planın 2. aşaması için himmetlerden ve dış yatırımcılarından gelen 1 milyon TL’yi bu elemanlara vermiş olabilir. Pekiyi Ne kaybeder paralel yapı bu işten? Zaten kızakta olan ya da meslekten edilmiş bir polis daha içeri girer adanmışlığının ve dava ehli olmasının cihadının bedelini öder (ona göre) ve zaten hakkında oluşturulmaya çalışılmış ve başarılı olunmuş devlet düşmanı cemaat algısını pekiştiren bir argüman vermiş olur düşmanlarına.

4- Turkuaz yayın grubu sahibinin arabasına, arabasının zırhlı olduğunu bilemeyecek bir şuursuz tarafından bu şuursuzun bulduğu bir silahla tam 18 kurşun isabet etmişti yakın zamanda, belki bu olay kadar sahibine yakıştırılabilecek bir saldırı planıyla hem Aydın Doğan’a pislik atmış olur hem de kendi yayın grubuna ve sahiplerine ağız dolusu yazı yazan bir yazardan hınç alınmış olunur. Pekiyi Turkuaz bu işten ne kaybeder? Zaten bir yazarı bu adamı ölümle tehdit etmişken (Cem Küçük) ve birçok yazarı tetikçi gibi yazı yazarken böyle bir saldırının planlayıcısı olmasa da en azından azmettiricisi yaftası kalabilir üzerinde ve M ed/af ya ikileminden Medya olmaktan Mafya tarafına itilebilir halkın gözünde.

5- Aydın Doğan, bu işten ne kazanmış olur? Bir kere geçmişine UZANan bir operasyonu gündemden düşürmüş olacağı kesin. Ayrıca yazacağı yeni mektuplarında hoş bir nefret algısı enstantanesi olacağı da kesin. Hem hazır Cem Uzan ona laf atmışken onu da zan altında bırakmakta ayrı bir çıkar olacaktır Aydın Doğan için. Bu arada bir de karşı taraftan gazeteci ya da siyasetçiye de böyle bir saldırı olursa tadından yenmez ülkede istediği kaos ortamına önemli bir katkı sağlayacağı da kesin. Kaos ortamından neden Aydın Doğan karlı çıkacak ki diye soranlara yakında Aydın Doğan şirketlerindeki usulsüzlükler ve yolsuzluklar (Borsa manipülasyonları vb.) üzerine yapılması muhtemel bir operasyonu da geciktirmek için ortam oluşması cevap olarak verilebilir. Pekiyi, ne kaybeder Aydın Doğan, sevdiği (kimseyi sevebileceğini düşünmüyorum ama şu an kullanışlı aptal olarak gördüğü) imam hatipli tetikçi yazarının kaburgasında birkaç kırık. Başka da kaybedeceği birşey gözükmüyor.

Hem eğer Ahmet Hakan (Paralel hariç) diğer 3 ihtimal deki kişilerce böyle bir kumpasa getirilmiş olsaydı oradan  karşılıklı bu kadar nefret söyleminde bulunulmasına rağmen sağ çıkabilir miydi bilinmez.

Hülasa bu kadar “Kim Vurduya” getirmek için uygun ortam varken Ahmet Hakanın ufak yaralarla bu işi  atlatması, bu işi yaptıranların Ahmet Hakan’ı sevenlerden olduğunu göstermektedir.

Geçmiş Olsun Ahmet Hakan O yumrukları azmettireni fazla uzağında arama!

İşte bize sunulan yemekler bunlar, buyrun başlayın hangisini yerseniz artık…

Yine de yapmazsın ya, olur ya belki yaparsın ümidiyle bu OYUNU DEĞİŞTİR kardeşim ! demeyi de kendime  borç biliyorum. Zira benim bu oyunu değiştirebilmek için elimden gelen sadece bunlar.

Genel

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir